Konkurs Geologiczno-Środowiskowy. Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro

Aula Muzeum GeologicznegoKacper Życiński – uczeń klasy 8B osiągnął wielki sukces, został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Uczeń zajął II miejsce w półfinale, który odbył się w Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie. Warto zaznaczyć, że była to XXV – jubileuszowa edycja pod hasłem „Nasza Ziemia”, pod patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz zespołów parków krajobrazowych i narodowych województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Czytaj więcej „Konkurs Geologiczno-Środowiskowy. Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”

Ziemi daj co dzień jakiś prezent…

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców prezentujących plakat z hasłem proekologicznym.Ziemia prosi Wszystkich o pomoc. Prosi, abyśmy uwolnili Ją od góry śmieci i odpadów. Gdzie, jak nie w szkolnych murach, jest najlepsze miejsce, aby o tym przypominać i edukować. Edukować już od najmłodszych lat. Uczniowie klas młodszych z Trójki chętnie i dużym zaangażowaniem pogłębiają wiedzę o środowisku każdego dnia. Dzisiaj wszyscy włączyli się w pikietę ekologiczną z okazji Dnia Ziemi. W klasach odbyły się prelekcje tematyczne i pogadanki. Pod kierunkiem nauczycielek, uczniowie przygotowali również proekologiczne plakaty, śpiewali piosenki o naszej planecie. W trakcie pikiety, oprócz prezentowania plakatów, haseł i wspólnego śpiewu, mieliśmy okazję wysłuchać również wierszy- apeli, o tym, czego od nas oczekuje planeta Ziemia. I budzi się nadzieja, że to młodziutkie pokolenie sprosta Jej oczekiwaniom. A na pewno będzie wiedziało co robić lub czego nie robić, aby Świat stawał się coraz lepszy. Bo wystarczy Ziemi dać co dzień jakiś prezent…
Dziękujemy za pomoc w organizacji pikiety wszystkim Paniom z klas 1-3 oraz p. Wiktorii Guzek.
Elżbieta Kossobudzka
Ewa Banasiak

Zapisy do świetlicy na rok szkolny 2024/25

Informujemy, że rozpoczynamy zapisy do świetlicy na r. szk. 2024/2025.
KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ŚWIETLICY
są do pobrania w sekretariacie szkoły.

Uczniowie korzystający ze świetlicy w bieżącym roku szkolnym otrzymają karty od wychowawców świetlicy.

Kartę można pobrać także tutaj: Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy

Wypełnione karty należy złożyć do 30 kwietnia 2024 r. (wtorek)
w sekretariacie szkoły lub w świetlicy głównej (sala nr 11).
Lista dzieci zakwalifikowanych do świetlicy będzie dostępna 15 maja br.

Dzień Czekolady

Na zdjęciu uczennice klasy 1a na Dniu Czekolady12 kwietnia w grupie świetlicowej nr 1 i 2 (klasy: 1a,1c, 2a i 3c) uczczono Dzień Czekolady. Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również mydło czy nawet masaż. Czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza kobiety. Dlatego nie powinno dziwić, że na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie.
Iwona Markus
Aleksandra Kossobudzka

Wycieczka do Torunia

Uczestnicy wycieczki przed domem Mikołaja KopernikaW środę 10 kwietnia2024 roku uczniowie klasy 2a, 2b, 2c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był seans   w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt „Kolorowy Kosmos”. Dostarczył on wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Czytaj więcej „Wycieczka do Torunia”

” Trzecioklasiści czytają”

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę i chłopca prezentujących plakaty wykonane do lektury "Nela, mała reporterka "Można byłoby wymieniać 5,10,15… i jeszcze więcej powodów dla których warto czytać książki. Trzecioklasiści dobrze jednak wiedzą, że czytelnictwo kształtuje charakter, poszerza horyzonty myślowe, redukuje stres, bawi i inspiruje. Chętnie korzystają więc z zasobów naszej biblioteki szkolnej i z innych źródeł czytelniczych. A potem dzielą się zdobytą wiedzą, przeczytanymi historiami, przeżytymi przygodami z koleżankami i kolegami z klasy. Zachęcają w ten sposób niezdecydowanych i nieco opornych do sięgnięcia po książkę. Książkę, która jest niczym ogród, mieszczący się w kieszeni. Trzecioklasiści chętnie również uczestniczą w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, którego ideą jest propagowanie zainteresowania dzieci literaturą.
E. Kossobudzka
E. Garmada

Szkolny konkurs plastyczny „Stroik Wielkanocny” rozstrzygnięty

Na zdjęciu nagrody wraz z dyplomami dla nagrodzonych.Tradycji i zwyczajów wielkanocnych jest wiele ale do ważniejszych w naszej szkole należy coroczny konkurs na stroik wielkanocny dla klas szóstych. Wszyscy uczniowie podczas lekcji plastyki tworzyli te ozdoby wielkanocne z wybranych przez siebie materiałów i technik. Jedynym ograniczeniem była wyobraźnia. Tej uczniom szóstoklasistom nie zabrakło. Zajączki, kurczaczki, jajeczka, kwiaty, owieczki, zdobiły w niezliczonych kompozycjach przepiękne stroiki.
Niezwykła uroda licznie wykonanych wielkanocnych ozdób sprawiła jury ( Pani Dorota Augustyniak, Pani Anna Osmałek i Pani Joanna Wawrzyniak ) miało ogromny problem w wyłonieniu zwycięzców. Do tego stopnia jury doznało oczarowania pracami, że wyłoniono aż siedmiu laureatów.

Czytaj więcej „Szkolny konkurs plastyczny „Stroik Wielkanocny” rozstrzygnięty”