7 maja 2026 roku klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Łodzi. Dzieci spędziły dzień bardzo ciekawie i aktywnie.Pierwszym punktem wycieczki było Orientarium Zoo Łódź. Uczniowie zwiedzali Orientarium i podziwiali wiele egzotycznych zwierząt. Dzieci zobaczyły między innymi słonie, rekiny, orangutany i krokodyle. Następnie uczestniczyły w lekcji tematycznej z edukatorem pod tytułem „Mali tropiciele zwierząt”. Podczas zajęć uczniowie poznawali ciekawostki o zwierzętach i ich środowisku życia.
Kolejnym miejscem wycieczki było Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Klasa 1a uczestniczyła w warsztatach „Jakie jest miasto”, gdzie uczniowie rozmawiali o mieście, jego budynkach i życiu mieszkańców. Natomiast klasa 1b brała udział w warsztatach „Łódź fabryczna”, podczas, których dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała praca w fabrykach i dlaczego Łódź była nazywana miastem fabryk.
Na zakończenie wycieczki wszyscy pojechali do McDonald’s, gdzie dzieci zjadły posiłek i odpoczęły po pełnym wrażeń dniu.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.
Ewa Banasiak






















