Wycieczka do Łodzi

uczniowie [podczas pobytu w orientarium7 maja 2026 roku klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Łodzi. Dzieci spędziły dzień bardzo ciekawie i aktywnie.
Pierwszym punktem wycieczki było Orientarium Zoo Łódź. Uczniowie zwiedzali Orientarium i podziwiali wiele egzotycznych zwierząt. Dzieci zobaczyły między innymi słonie, rekiny, orangutany i krokodyle. Następnie uczestniczyły w lekcji tematycznej z edukatorem pod tytułem „Mali tropiciele zwierząt”. Podczas zajęć uczniowie poznawali ciekawostki o zwierzętach i ich środowisku życia.
Kolejnym miejscem wycieczki było Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Klasa 1a uczestniczyła w warsztatach „Jakie jest miasto”, gdzie uczniowie rozmawiali o mieście, jego budynkach i życiu mieszkańców. Natomiast klasa 1b brała udział w warsztatach „Łódź fabryczna”, podczas, których dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała praca w fabrykach i dlaczego Łódź była nazywana miastem fabryk.
Na zakończenie wycieczki wszyscy pojechali do McDonald’s, gdzie dzieci zjadły posiłek i odpoczęły po pełnym wrażeń dniu.
Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.
Ewa Banasiak

Drugoklasiści w Toruniu!

Zdjęcie przedstawia bardzo dużą grupę dzieci pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu.Czas wycieczek rozpoczęty. Drugoklasiści tym razem odwiedzili piękny, gotycki Toruń- miasto Mikołaja Kopernika i pierników. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gotyckiej Starówki po której oprowadził nas przewodnik. Dzięki jego opowieściom poznaliśmy najważniejsze zabytki miasta i legendy z nim związane. Kolejnym punktem było oczywiście Planetarium, gdzie obejrzeliśmy spektakl przybliżający nam świat kosmosu. Po dużej dawce wiedzy przyszła kolej na Młyn Wiedzy i poeksperymentowanie. Zabawa była przednia! To się nazywa nauka przez zabawę. Pełni wrażeń, z torbami pełnymi pierników zawitaliśmy w Gostyninie. Ale cudowne wspomnienia pozostały. To był bardzo udany dzień.
E. Kossobudzka

W hołdzie Konstytucji 3 Maja

Uczennice podczas występu.Z wielkim zaangażowaniem nasi uczniowie wzięli udział w obchodach 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości odbyły się przy nowo odsłoniętym pomniku upamiętniającym to wydarzenie. Nasi uczniowie uświetnili je swoim występem wokalnym, wykonując pieśni patriotyczne, które w piękny i podniosły sposób oddały ducha tamtych chwil. W obchodach uczestniczył również poczet sztandarowy szkoły oraz dyrekcja, podkreślając rangę i uroczysty charakter wydarzenia.
To był czas pełen refleksji, patriotyzmu i wspólnego świętowania. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej społeczności.
Niech pamięć o tych wydarzeniach umacnia w nas szacunek do historii i miłość do Ojczyzny.
D. Bembenista

Jak dbać o Ziemię!

Uczniowie klas 1 ubrani w kolory ziemi , trzymający w rekach niebieskie i zielone balony. W tle plakaty i hasła zwiazane z obchodzonym świętem30 kwietnia 2026 r. uczniowie klas 1a i 1b wzięli udział w wyjątkowych obchodach Dnia Ziemi w MCH Stara Betoniarnia. To był dzień pełen radości, współpracy i pięknych, wspólnych działań.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem składały papierowe drzewa z przygotowanych elementów, przypinały je na planszach i ozdabiały liśćmi, obrazkami i ekologicznymi hasłami. Wspólnie stworzyły także długi papierowy łańcuch – każdy dołożył swoją część, pokazując, że razem możemy naprawdę wiele.
Uczniowie wyszli do lokalnej społeczności, rozdając ulotki i zachęcając do dbania o naszą planetę. Ubrani na zielono, z plakatami w rękach, przypominali, jak ważna jest troska o środowisko.
W wydarzeniu uczestniczyła również Burmistrz Miasta Gostynina, Pani Agnieszka Korajczyk-Szyperska, która swoją obecnością podkreśliła znaczenie takich inicjatyw dla lokalnej społeczności.
Na zakończenie, wspólnie z Panią Dyrektor Beatą Wasiak – Grudzińską zasadziliśmy młodą brzozę – symbol nadziei i odpowiedzialności za przyszłość naszej Ziemi. 🌳
To był piękny dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci. 💚
Marta Bartosiak

Konkurs czytelniczy ,,Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”

W naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs czytelniczy dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”. Wydarzenie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie poezji Juliana Tuwima oraz zachęcanie dzieci do aktywnego obcowania z literaturą. Konkurs składał się z trzech rund. Pierwszą z nich była krzyżówka, w której uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści oraz bohaterów wierszy J. Tuwima. Zadanie wymagało nie tylko wiedzy, ale także spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Czytaj więcej „Konkurs czytelniczy ,,Najpiękniejsze wiersze dla dzieci””

Gdzie pracuje moja mama….

Prowadząca zjęcia w raz z uczniami klasy 1bW miniony piątek uczniowie klasy pierwszej b mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu. Naszą klasę odwiedziła mama jednego z uczniów, która pracuje w na co dzień w Hodowli Nasion w Strzelcach. Pani Ola opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jak wygląda proces uprawy roślin od małego nasionka aż po dorosłą roślinę. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne są odpowiednie warunki, takie jak gleba, woda ,światło. Największe zainteresowanie wzbudziły przyniesione przez panią różne nasiona, które dzieci mogły obejrzeć z bliska. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja odpowiedzialności i troski o przyrodę. Serdecznie dziękujemy za wizytę i inspirujące spotkanie.
Ewa Banasiak

Konkursu Głośnego Czytania uczniów klas drugich

Na zdjęciu uczniowie biorący udzał w konkursie wraz z organiztoeqami i jury. W tle plakaty reklamowe.W dniu 23 kwietnia Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Głośnego Czytania dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte – wydarzenia, które od lat łączy szkołę i bibliotekę we wspólnym celu: zaszczepiania miłości do książek i pięknego słowa 📖✨
Drugoklasiści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem czytali fragmenty „Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke. W ich interpretacjach nie brakowało uśmiechu, emocji i dziecięcej wrażliwości – każdy tekst ożywał na nowo, a słuchacze mogli choć na chwilę zanurzyć się w świecie pełnym humoru i zagadek 😊📚

Czytaj więcej „Konkursu Głośnego Czytania uczniów klas drugich”

Tymczasem w 2b…

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 2b na bazarze owocowo- warzywnym. Widać na nim dużą grupę dzieci przed stoiskiem z owocami i warzywami.W ramach edukacji zdrowotnej w naszej klasie odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką z naszej szkoły. Tematem było przypomnienie zasad zdrowego trybu życia. Od odżywiania aż po dbanie o dobrostan psychiczny. W celu propagowania tychże zasad wybraliśmy się na pobliski bazar pełen zdrowych warzyw i owoców. Oprócz poglądu wzrokowego, dzieci, podzielone na grupy, miały zadanie. Polegało ono na odnalezieniu i zapisaniu jak największej ilości nazw gatunków jabłek. I się zaczęło… Wszyscy z ogromnym zapałem ruszyli, a sprzedawcy dzielnie pomagali. Nasza wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a na koniec poczęstowano nas… oczywiście jabłkami. W drodze powrotnej nie omieszkaliśmy zadbać o stronę fizyczną naszego ciała na ulubionym placu zabaw. Po powrocie do sali, przeliczyliśmy bazarowe zapiski
i okazało się, że rekordziści wyłuskali aż 19 gatunków jabłek. Brawo! To był fajny dzień.
Elżbieta Kossobudzka

Konkurs recytatorski „Rymy i rytmy”

Na zdjęciu widać laureatów konkursu recytatorskiego "Rymy i rytmy"W minioną środę uczniowie klas pierwszych i drugich z naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim „Rymy i rytmy”, zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia
im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych miłośników poezji, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane utwory Doroty Gellner, polskiej autorki bajek, wierszy i tekstów piosenek dla dzieci, zachwycając publiczność oraz jury swoją interpretacją i wrażliwością artystyczną.
Młodzi recytatorzy zachwycili publiczność oraz jury swoją odwagą, dykcją i interpretacją tekstów. Występy były pełne emocji, a każdy uczestnik wniósł na scenę coś wyjątkowego. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom prezentacji był bardzo wyrównany.

Czytaj więcej „Konkurs recytatorski „Rymy i rytmy””

Pasowanie na czytelnika

Zdjęcie przedstawia uczniów wystepujących na uroczystości pasowania. W tle rysunek lokomotywy.W naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Podróż do Brzechwowa i Tuwimowa”, nawiązującym do twórczości znanych polskich poetów. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy oraz uczniów klasy IV c, którzy z dużym zaangażowaniem wprowadzili młodszych kolegów w świat książek i biblioteki. Podczas wydarzenia czwartoklasiści zaprezentowali krótkie scenki, piosenki oraz wiersze znanych autorów. Dzięki temu uczniowie klas pierwszych mogli przenieść się w niezwykłą literacką podróż do świata bohaterów takich utworów jak „Lokomotywa”, „Zosia Samosia”, ,,Leń”, czy ,,Okulary”.

Czytaj więcej „Pasowanie na czytelnika”