Wycieczka do Torunia

Uczestnicy wycieczki przed domem Mikołaja KopernikaW środę 10 kwietnia2024 roku uczniowie klasy 2a, 2b, 2c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był seans   w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt “Kolorowy Kosmos”. Dostarczył on wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach. Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy pomnik i Dom Mikołaja Kopernika przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma. Po zwiedzeniu atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki- Młyn Wiedzy. Tam uczniowie w sposób interaktywny przeprowadzali doświadczenia z różnych dziedzin  nauki, poznawali prawa przyrody. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Zobaczyliśmy  wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.
Ewa Banasiak
link do zdjęć na fb