Ziemi daj co dzień jakiś prezent…

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców prezentujących plakat z hasłem proekologicznym.Ziemia prosi Wszystkich o pomoc. Prosi, abyśmy uwolnili Ją od góry śmieci i odpadów. Gdzie, jak nie w szkolnych murach, jest najlepsze miejsce, aby o tym przypominać i edukować. Edukować już od najmłodszych lat. Uczniowie klas młodszych z Trójki chętnie i dużym zaangażowaniem pogłębiają wiedzę o środowisku każdego dnia. Dzisiaj wszyscy włączyli się w pikietę ekologiczną z okazji Dnia Ziemi. W klasach odbyły się prelekcje tematyczne i pogadanki. Pod kierunkiem nauczycielek, uczniowie przygotowali również proekologiczne plakaty, śpiewali piosenki o naszej planecie. W trakcie pikiety, oprócz prezentowania plakatów, haseł i wspólnego śpiewu, mieliśmy okazję wysłuchać również wierszy- apeli, o tym, czego od nas oczekuje planeta Ziemia. I budzi się nadzieja, że to młodziutkie pokolenie sprosta Jej oczekiwaniom. A na pewno będzie wiedziało co robić lub czego nie robić, aby Świat stawał się coraz lepszy. Bo wystarczy Ziemi dać co dzień jakiś prezent…
Dziękujemy za pomoc w organizacji pikiety wszystkim Paniom z klas 1-3 oraz p. Wiktorii Guzek.
Elżbieta Kossobudzka
Ewa Banasiak