Telefony, telefony

Na zdjęciu uczniowie podczas zabawy z samodzielnie wykonanymi telefonami z kubeczków i sznurka.Kolejne zadanie innowacyjne z projektu “Luźne lekcje z naukowcami” za nami. Tym razem uczniowie klasy 2a poznali postać Aleksandra Bella, szkockiego naukowca, wynalazcy telefonu. Dodatkowo zapoznali się z historią tego niezwykłego urządzenia, które zrewolucjonizowało komunikację miedzy ludźmi. W ramach eksperymentu drugoklasiści przy wykorzystaniu kubeczków i sznurka wykonali własne telefony. Dzięki temu mieli możliwość sprawdzenia zasady działania urządzenia. Zajęcia nie tylko wzbogaciły wiedzę uczniów o nowe informacje, ale też rozbudziły wyobraźnię i twórcze myślenie. Zabawa z telefonem była ciekawym doświadczeniem i przyniosła moc radości.
Dobrosława Bembenista