Spotkanie z leśniczym

Uczniowie klasy 2b i 3b podczas spotkania z leśnikiem zorganizowanego z okazji Święta Drzewa.10 października 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole  Święto Drzewa z tej okazji gościliśmy pana Michała Markiewicza specjalistę Służby Leśnej z Nadleśnictwa w Gostyninie. Nasz gość zaprezentował się dzieciom w mundurze leśnika. Celem spotkania było zapoznanie uczniów  ze specyfiką pracy leśnika oraz uświadomienie ogromnego znaczenia lasów. Pan Michał opowiadał  o roślinności i zwierzętach, które występują w naszej okolicy. Przyniósł ze sobą różne okazy, które sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o tym  co dzieje się w lesie.Opowiadał również o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych jakie w nim obowiązują. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów. Święto drzewa dodatkowo postanowiła uczcić klasa 3b, która z tej okazji wraz z Rodzicami posadziła okazałą sadzonkę dębu na terenie szkoły.

Ewa Banasiak, Beata Ciepłuch