Gramy w planszówki

Uczniowie klasy 2 a prezentujący różne rodzaje gier planszowychDzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek obchodzone 10 października. W tym roku uczniowie klas drugich włączyli się do akcji CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI. Celem akcji było uświadomienie i przypomnienie jak wiele korzyści przynosi nam taki rodzaj gier. Są one wspaniałą odskocznią od światła ekranu komputera i telefonu. To sposób na relaks i ciekawą rozrywkę. Gry planszowe wspierają rozwój naszej wiedzy i wyobraźni, ćwiczą takie obszary naszego myślenia jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie oraz umiejętność wygrywania i przegrywania. Dawno nie widziałyśmy naszych uczniów tak rozentuzjazmowanych i radosnych. Była to dla nich nie tylko ciekawa lekcja, ale i świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy.
Dobrosława Bembenista