Dzień Otwarty w Trójce

Na zdjęciu, grupa przedszkolaków oraz nauczyciel chemii wraz z 3 uczniów uczniami klas starszych prezentujący doświadczenia chemiczneSzkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie zaprosiła dziś dzieci i ich Rodziców na Dzień Otwarty z nadzieją, że ci pierwsi zechcą w przyszłości zostać jej uczniami. Najmłodsi goście obdarowani balonami i cukierkami z entuzjazmem udali się do sali gimnastycznej, w której zostali uroczyście przywitani przez Samorząd Uczniowski i panią dyrektor Beatę Wasiak-Grudzińską. Od nich dowiedzieli się, dlaczego warto być uczniem tej szkoły. Miłe słowa na temat Trójki popłynęły również ze strony szanownego gościa – pana burmistrza Pawła Kalinowskiego. Ale najlepszym potwierdzeniem prawdziwości zapewnień o wyjątkowej szkole były występy taneczne: Ananasków, Ananasów i Mażoretek. Nasi tancerze potrafią zarazić entuzjazmem i swoją pasją, o czym przekonały się dzieci i ich opiekunowie.

A to był tylko wstęp do licznych atrakcji czekających na małych gości. Były wśród nich pokazy postaci z bajek, zabawy i gry z tablicą interaktywną, pokazy robotów, eksperymenty, doświadczenia, mikroskopowanie – wszystko to, by pokazać, że nauka może być fantastyczną zabawą. Druga część spaceru po szkole dostarczyła dzieciom kolejnych wrażeń, takich jak nauka kodowania, zabawy w kąciku sensorycznym czy lepienie gniotków z balonów i mąki. Jeśli ktoś zgłodniał (a miał do tego pełne prawo po takiej ilości wrażeń), ratunkiem okazała się wata cukrowa i popcorn. Ostatnim punktem przygody z Trójką była hala sportowa, w której z kolei maluchy mogły spalić „zdobyte” kalorie dzięki zabawom z chustą animacyjną i grom ruchowym. Cóż dodać? To było miłe popołudnie, przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, czas spotkania obecnych uczniów i nauczycieli naszej szkoły z miłymi gośćmi. Miejmy nadzieję, że zechcą oni dołączyć do społeczności SP 3. Z całego serca zapraszamy!
Marta Czarnecka

Link do zdjęć na fb