I kudłate, i łaciate, pręgowane, nakrapiane…

Zdjęcie przedstawia trzy uśmiechnięte dziewczynki w kocich strojach i makijażu.Dzisiaj w “Trójce” klasy młodsze obchodziły Dzień Kota. Te sprytne i inteligentne czworonogi to, obok psiej rasy, najpopularniejsze zwierzątko domowe. Stąd dzieci chętnie opowiadały o swoich milusińskich pupilach, o ich charakterkach, przyzwyczajeniach, upodobaniach. Aby dopełnić wiedzę kociarzy, w klasach obejrzano prezentację o tym, w jaki sposób odpowiednia karma i pielęgnacja zapewnia tym domowym “tygrysom” zdrowie, dobrą kondycję i rozwój. Po dawce wiedzy, dzieci przystępowały do wykonania kocich prac plastycznych, technicznych różnorodnych… Wszyscy bardzo dobrze się bawili, bo przecież zwierzęta te zajęły już wiele serc. A ci, którzy nie polubili dotąd mruczków, widocznie nie spotkali jeszcze tego właściwego.
Elżbieta Kossobudzka

Link do zdjęć na fb