Warsztaty Dyniowe w Klubie Seniora „Parostatek”

Uczniowie klasy 2b wraz z seniorami klubu Parostatek, prezentujący wykonane "dyniowe lampiony"W dniu 19.10.2023r. uczniowie klasy 2b udali się do Klubu Seniora Parostatek w Gostyninie. Celem naszej wizyty były warsztaty z okazji zbliżającego się „Święta Dyni”. Po miłym przywitaniu z gospodarzami rozpoczęliśmy nasze zajęcia od wspólnego robienia ciasteczek z przygotowanego przez Seniorów ciasta. W oczekiwaniu aż będą gotowe, uczniowie otrzymali wspaniałe dynie i rozpoczęła się wspólna praca nad przygotowaniem lampionów. Nie było łatwo, ale pomoc Seniorów sprawiła, że powstawały piękne dzieła, które wszystkich zachwycały.

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, zostaliśmy poczęstowani ciepłą herbatką i wspólnie zajadaliśmy słodkości. Bardzo dziękujemy za te niezapomniane chwile, które dały wszystkim wiele radości. Było to bardzo pozytywne doświadczenie, które nauczyło dzieci szacunku dla starszych i wspólnej pracy. Dziękujemy szczególnie Pani Kindze Gostynińskiej, która wyszła z taka inicjatywą.

Ewa Banasiak