Warszawa na czekoladowo i nie tylko

Uczniowie klas 6A i 6D pozują wspólnie do grupowego zdjęcia pod Kolumną Zygmunta na Starym Mieście w Warszawie. W tle Zamek Królewski.19 października Warszawa powitała nas deszczową pogodą. Nie przeszkadzało to jednak w wartościowym spacerze po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście. Podczas wędrówki poznaliśmy historię Małego Żołnierza, kolumny Zygmunta oraz wiele faktów z czasów zaborów i II wojny światowej.
Drugim punktem naszego pobytu w Warszawie były warsztaty w Manufakturze Czekolady. Każdy przygotował autorską tabliczkę wykorzystując różnorodne dodatki. Poznaliśmy tam historię drogi ziarna kakaowca z drzewa do czekolady i naszych brzuchów. Słodkim akcentem warsztatów była przepyszna, gorącą czekolada.
Następny punkt był chyba najbardziej wyczekiwany przez nas. Stadion PGE Narodowy, tzw. “koszyk”, zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Z panią przewodnik przemierzaliśmy korytarze i zakamarki znane tylko sportowcom.

Całość prezentujemy w załączonych zdjęciach. Pozdrawiamy – uczniowie klasy 6A i 6D wraz z opiekunami – i do następnego razu.

Link do galerii na Facebooku

Katarzyna Kowalska