Wśród wrocławskich krasnali

Uczniowie klas 5a i 5c wraz z opiekunami pozują do zdjęcia na tle katedry we Wrocławiu.Klasy: 5a i 5c wybrały się na upragnioną i długo wyczekiwaną wycieczkę do Wrocławia. Dlaczego tak wyczekiwaną? Bo była to wycieczka dwudniowa ?
Piątoklasiści pod opieką nauczycieli spędzili w stolicy Dolnego Śląska dwa słoneczne dni.

Program pierwszego dnia wyprawy obejmował Panoramę Racławicką i Stare Miasto, które pomagały nam zwiedzać słynne krasnale. Na poszukiwaniu tych przyjaznych gnomów wraz z przewodniczką minął nam czas do wieczora, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć Wrocław w świetle nastrojowych latarni. Kolejnego dnia mieliśmy okazję podziwiać miasto i okolicę z punktu widokowego na 49. piętrze najwyższego budynku we Wrocławiu, czyli Sky Tower. Nasyceni pięknymi widokami udaliśmy się do zoo i jego największej atrakcji, czyli Afrykarium. Na „deser” mieliśmy jeszcze muzyczny pokaz tańczących fontann w Parku Szczytnickim, nad którym króluje wpisana na listę UNESCO Hala Stulecia.
A to wszystko: w miłym towarzystwie i pięknych okolicznościach przyrody, w promieniach jesiennego słońca. Czy trzeba dodawać, że była to udana wycieczka?

Marta Czarnecka