Rodzinne warsztaty świąteczne

Zdjęcie przedstawia uczestników warsztatów prezentujących swoje prace.Czas Świąt Bożego Narodzenia to okres różnych przygotowań. To kolędowanie, pachnąca świerkiem, kolorowo przystrojona choinka, świąteczne dekorowanie domu i przygotowanie tradycyjnych potraw. Ale też czas na wykonywanie ozdób świątecznych.
Z tej okazji w dniu 14 grudnia wychowawca klasy 1 A przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie w osobach Pani Grażyny Stępki i Pani Zyty Morawskiej zorganizowali warsztaty świąteczne, w których uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami. Bożonarodzeniowy klimat dopełniły nie tylko okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka ale i świąteczne elementy strojów uczestników spotkania.
 

Oj działo się u nas, działo! Już na początku dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, a pod kierunkiem pań bibliotekarek, rozwiązywały zagadki tematyczne i kalambury. Dużo pozytywnych emocji dzieciom jaki i dorosłym przyniosło dekorowanie piernikowych ciasteczek. Z ogromnym entuzjazmem podziwialiśmy efekty wspólnej pracy.
Przy dźwiękach kolęd i pastorałek z rąk „pomocników Mikołaja” powstawały również świąteczne stroiki. Twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna. Efekt pracy był rewelacyjny. Na spotkaniu nie zabrakło również wyjątkowego gościa. Odwiedził nas św. Mikołaj, który podarował każdemu dziecku drobny upominek. Wyrazom radości i zachwytu nie było końca, dzieliliśmy się szczęściem i łakociami…
Warsztaty były doskonałą okazją do świetnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych. Takie szczególne momenty wzmacniają wzajemne relacje, integrują dorosłych i dzieci.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, przybycie oraz czynny udział w spotkaniu.
 
Dobrosława Bembenista