Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Zdjęcie przedstawia dzieci z zerówki pokonujące tor przeszkód z zasłoniętymi oczami, dzieci mają okazję poczuć się jak osoby niewidomeZ okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie- oddziały zerówki i świetlicy uczestniczyły w zajęciach dotyczących osób niewidomych i niedowidzących. Dzieci zapoznały się ze schorzeniem, jakim jest utrata wzroku, z elementami alfabetu Braille’a, którym posługują się osoby niewidome. Rozpoznawały przedmioty po dotyku i za pomocą węchu, pokonywały tory przeszkód z zasłoniętymi oczami z pomocą przewodnika i białej laski, rysowały rysunki bez udziału wzroku oraz kolorowały rysunki osób niewidomych pana Łukasza Kofty. Poznały także historię niewidomej dziewczynki na podstawie opowiadania w książce ” Duże sprawy w małych głowach ” Agnieszki Kossowskiej.
Monika Kowalczyk