Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Na zdjęciu uczniowie, którzy wygrali w konkursieW którym mieście produkuje się samochód BMW? Jaka jest najdłuższa rzeka Niemiec? Jakie miasto nazywane jest miastem kościołów?
Na te i inne pytania dotyczące historii, literatury, kultury, muzyki, sportu, polityki i geografii odpowiadali uczestnicy konkursu pt. “Realia krajów niemieckojęzycznych”, który odbył się w naszej szkole w dniu 16.10.2023r.
Zasadniczym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań uczniów życiem społeczno-politycznym i kulturalnym Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Znajomość realiów kraju, którego języka się uczymy jest niezwykle pomocna w nauce tego języka.
Zwycięzcy konkursu to:
I. Hubert Tyszkiewicz kl. 8 c
II. Kacper Modrzejewski kl. 8 a
III. Maciej Krajewski kl. 8b
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Elżbieta Szubska- Bieroń
Paula Marciniak