Luźna lekcja z naukowcami

Uczniowie klasy 2 a podczas wykonywania eksperymentów. W środkowej części zdjęcia logo projektu.W ramach działań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami” uczniowie klasy 2a poznali kolejną naukową postać, chińskiego kancelistę i wynalazcę papieru, Cai Luna. Zaznajomili się z historią papieru, poznali jego rodzaje, skład i etapy powstawania. W drugiej części zajęć przeprowadzali naukowe eksperymenty: „magiczna gwiazdka”- doświadczenie związane ze zjawiskami kapilarnymi, „znikające monety” i „krystalizacja soli”. Na efekty ostatniego doświadczenia czekamy z niecierpliwością. W trakcie zajęć panowała iście naukowa atmosfera, uczniowie z entuzjazmem obserwowali efekty swojej pracy i podejmowali kolejne wyzwania.
Dobrosława Bembenista

link do galerii na fb