Zabawa Andrzejowa klas 1-3

„Dziś cień wosku ci pokaże, co ci życie niesie w darze”

Dzieci z klas 1-3 podczas wspólnej zabawy tanecznej na udekorowanym korytarzu szkolnym.W dawnych czasach andrzejki traktowano bardzo poważnie, dziś to głównie pretekst do zabawy, tajemnic, wróżb. W klasach 0-3 Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie podążyliśmy za trendem i poddaliśmy się magii tejże tradycji. Były ciasteczka z przesłaniem, lanie wosku, przekłuwanie papierowego serduszka z imionami, układanie butów. O poczęstunek w salach zadbali Rodzice. A uzupełnieniem tego wyjątkowego dnia była wspólna zabawa przy muzyce. Wśród pląsających można było znaleźć słodkie czarownice, czarne kocurki, czarnoksiężników i inne tajemnicze osobliwości. Andrzejki – to zawsze dobra okazja do świetnej zabawy. I TAK TEŻ BYŁO W TYM ROKU!
Elżbieta Kossobudzka