Cała Trójka czyta dzieciom…

Na zdjęciu uczniowie z nauczycielką czytającą książkę podczas obchodów Dnia Głośnego CzytaniaW ten piątek świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Samorząd Uczniowski klas 4-8 zwrócił się z prośbą do nauczycieli, by podzielili się z uczniami swoimi ulubionymi lekturami. Chętni nauczyciele przygotowali fragmenty książek i rozpoczęli lekcje od głośnego czytania. W młodszych klasach pojawił się koszmarny Karolek, uwielbiany Mikołajek, Harry Potter i wielu innych bohaterów. W starszych nie zabrakło historii kryminalnych i miłosnych. Okazuje się, że można czytać nie tylko na języku polskim. Nie tylko najmłodsi lubią, by im czytano, z tego się nie wyrasta. Mamy nadzieję, że akcja zachęciła do czytania wszystkich tych, którzy stronią od książek. Samorząd wraz z opiekunkami serdecznie dziękuje nauczycielom za współpracę.
Marta Czarnecka