Żegnaj lato na rok…

Na zdjęciu nauczycielka z wielbłądemOstatnie dni lata uczniowie klas 7a,7c i 7d wraz z opiekunami: Małgorzatą Dylewską, Martą Czarnecką, Katarzyną Kowalską i Karoliną Płaszaj, spędzili w Goreniu Dużym. 25 września przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Zaczęliśmy dwudniowy pobyt w zielonej szkole. Obfitował on w ciekawe zajęcia i warsztaty. Na początek było spotkanie z mieszkańcami mini zoo, wśród których były alpaki, lamy, kangury i wielbłąd. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o upodobaniach tych egzotycznych zwierząt.
Na te zajęcia czekali nie tylko chłopcy. Survival prowadzony przez żołnierza służb specjalnych wyposażył nas w niezbędną wiedzę pozwalającą przetrwać w ekstremalnych warunkach.

Wiele ciekawych rad przyda nam się wszystkim w codziennym funkcjonowaniu. Ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie zakończyły pierwszy dzień naszego pobytu. Kolejny to warsztaty z pieczenia bułek. Mieliśmy okazję usłyszeć, jakie rodzaje i typu mąki używane są do wypieku pieczywa. Każdy miał okazję wyrobić sobie bułkę i posypać ja ulubionymi dodatkami. Ciepłe, pachnące bułeczki zjedliśmy prawie od razu.
Około południa przyjechali rodzice i rozjechaliśmy się do domów. Był to czas, w którym połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, a przede wszystkim byliśmy razem.
Katarzyna Kowalska