Bezpieczny Internet, czyli jaki?🤫

Na zdjęciu 4 uczniów prezentująca swoje tematyczne prace plastyczne, w tle gazetka informacyjna dotycząca zasad bezpieczeństwa w SieciŚwiatowy Dzień Bezpiecznego Internetu
Uczniowie klas I – III wraz z nauczycielami już kolejny raz aktywnie włączyli się w obchody DBI – Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem akcji było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Koordynatorzy projektu p. E. Balcerzak oraz p. D. Bembenista wspólnie z nauczycielami podjęli szereg działań profilaktyczno–edukacyjnych obejmujących akcją całą społeczność uczniów klas najmłodszych. Dzieci m.in. uczestniczyły w bardzo wartościowych lekcjach online prowadzonych przez specjalistów pracujących w Polskim Centrum Programu Safer Internet pt. „Sieciaki – poznaj bezpieczny internet” oraz „Z internetem świat jest bliski”. Ponadto tworzyły zasady Bezpiecznego Internetu, wykonywały zadania i ćwiczenia propagujące racjonalne korzystanie z zasobów sieci.

Na szklonym korytarzu pojawiła się gazetka profilaktyczna związana z bezpieczeństwem w Internecie. Nauczyciele na bieżąco zwracali szczególną uwagę na zasady netykiety, problem przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych, temat bezpiecznego korzystania z serwisów i portali społecznościowych, ochronę komputera. Zwrócono szczególną uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Podkreślono potencjał Internetu, który dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.
Powyższe działania w naszej szkole są propagowane i realizowane przez cały rok szkolny, bo wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo naszych uczniów.

Ewelina Balcerzak

Materiały edukacyjne dla rodziców