Jabłkowe świętowanie

Uczniowie prezentujący różne gatunki jabłek. W dniu 26 września jabłko nazywane królem owoców przejęło władzę podczas zajęć w klasie 1b i 2a. Świętowanie rozpoczęło się od nauki znanej każdemu Polakowi piosenki „Czerwone jabłuszko”. Potem dzieci poznały różne odmiany jabłek, budowę owoców, ich wartości odżywcze i wykorzystanie w kulinariach. Z zainteresowaniem obejrzały film „Od kwiatu do owocu” i zaprezentowały przyniesione produkty powstałe na bazie jabłek. Nie zabrakło też klasowej biesiady z jabłkiem w roli głównej. Samodzielne przygotowanie, degustowanie i spożywanie różnorakich przetworów z tego najpopularniejszego owocu mocno pobudziło kubki smakowe. Wszyscy próbowali chętniej i…….. więcej.

Na zakończenie „jabłkowi smakosze” uczestniczyli w nietypowych zabawach zręcznościowych. Było smacznie, zdrowo i bardzo wesoło. Do akcji dołączyli rodzice uczniów klasy 3b, którzy swoim pociechom przygotowali smakowitą niespodziankę.Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci dzieci do sięgania po owoce i posłuży promocji zdrowego stylu życia.
Dobrosława Bembenista