Dzień Głośnego Czytania

Pani Dyrektor Beata Wasiak-Grudzińska czytająca wybrany fragment książki Marka MichalakaOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania już za nami. To wspólna inicjatywa naszej szkoły  i Filii bibliotecznej nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie. Każdego roku, 29 września, podejmujemy się tego zacnego zadania by nasi cudowni odbiorcy byli usatysfakcjonowani i zadowoleni. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Tegorocznym motywem przewodnim stały się „Opowieści o tym, co w życiu ważne” Marka Michalaka. Inicjatywę uświetnił występ artystów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA ze spektaklem promującym czytelnictwo: „Na tropie afery gdzie podziały się litery”.