Dzisiaj 3b cała na pomarańczowo. Rodzice zadbali o smakołyki z dyni, a my nieźle wczuliśmy się w atmosferę. I nie chodziło o żadne czary mary, a jedynie o fajną zabawę i przekonanie do tak niedocenionego warzywa. Dziękujemy!!!
Elżbieta Kossobudzka
ŚLUBUJEMY
„Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną”
J. Korczak
J. Korczak
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to szczególnie wyjątkowy i niezapomniany dzień dla wszystkich pierwszoklasistów. Dziś uczniowie naszych klas pierwszych powiedzieli ŚLUBUJEMY i dołączyli do społeczności naszej szkoły! Uczniowie długo czekali na ten jakże ważny moment. Pod okiem swoich wychowawczyń przygotowali się do pasowania, ucząc się piosenek, wierszy, poznając swoje prawa i obowiązki. Gdy nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, wszyscy byli bardzo przejęci. Emocje sięgały zenitu. Pierwszoklasiści z bijącymi sercami zebrali się w hali gimnastycznej, która tego dnia przybrała odświętny wystrój.
Poznajemy i eksperymentujemy
Uczniowie klasy 2a bardzo lubią wyzwania. Realizując zadania z Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami” – poznajemy i eksperymentujemy- poznali najważniejsze wydarzenia z życia polskiej noblistki Marii Skłodowskiej–Curie. Drugoklasiści zafascynowani jej osiągnięciami i odkryciami naukowymi postanowili wcielić się w role badaczy. W trakcie zajęć przeprowadzili trzy eksperymenty: „bańka w bańce”, „wulkan” i „magiczny balon”. Mali badacze z ogromnym zaciekawieniem oczekiwali efektów podjętych działań. Było wybuchowo i kolorowo.
Teraz już doskonale wiedzą kim była Maria Skłodowska- Curie, jak wyglądała jej praca, jakich dokonała odkryć i czym jest Nagroda Nobla.
Dobrosława Bembenista
Godziny pracy psychologa szkolnego
Konsultacje dla uczniów i rodziców w roku szkolnym 2023/2024
Poniedziałek – 10:45-11:30 (4 lekcja); 12:40-15:20 (6-8 lekcja)
Wtorek – 12:40-15:20 (6-8 lekcja)
Środa – 8:55-11:30 (2-4 lekcja); 12:40-14:25 (6-7 lekcja)
Czwartek – 15:30-17:10 – dyżur dla rodziców
W godzinach pracy psycholog znajduje się w gabinecie – s. 31 lub na terenie szkoły.
Uczniowie mogą zgłaszać się w tych godzinach w celu umówienia się na spotkanie.
W uzasadnionych okolicznościach istnieje możliwość ustalenia innej godziny spotkania.
Rodziców zapraszamy szczególnie w czwartki.
Wyrazy współczucia
Klasa 4a z wizytą w szkolnej bibliotece
20 października uczniowie klasy 4a w ramach godziny wychowawczej wybrali się do biblioteki szkolnej.
Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie Pani Dorota Augustyniak, w ciekawy sposób, opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz zaprezentowała nam nowości książkowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wszystkich informacji. Uczniowie byli zaskoczeni tak dużą liczbą nowych książek. Na koniec wizyty każdy z uczniów wybrał z księgozbioru biblioteki jedną książkę, z którą będziemy pracować realizując projekt edukacyjny.
Paula Marciniak
Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju
Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju i awans na Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Super Jestem z Was dumny.
Skład drużyny:
Brudnicka Marysia, Olobry Amelia, Sudomir Liwia, Sobiecka Kaja, Badena Hanna, Wojtczak Julia, Wojtczak Gabrysia, Sobiecka Agata, Szymczak Michalina, Zielińska Zuzia.
Powodzenia na kolejnych zawodach i życzę awansu na zawody wojewódzkie.
Arkadiusz Jędrzejewski
Dzień Świadomości Dysleksji
W tym tygodniu w grupach świetlicowych zostały przeprowadzone kolejne zajęcia z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego – „Każdy inny – wszyscy równi „. Tematem przewodnim była „Dysleksja”. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem dysleksji, z rodzajami tego zaburzenia (dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, dysleksja rozwojowa). Dowiedzieli się również, jakie są jej objawy, jak można pomóc dzieciom z tą dysfunkcją i gdzie mogą zgłosić się po pomoc. Na podstawie książek „Przygoda z mapą ” oraz „Mam dysleksję” w sposób wizualny przedstawiony został problem dziecka dyslektycznego. Dzieci dowiedziały się także o sławnych osobach, które miały dysleksję oraz zrobiły własnoręczne książeczki o baśni „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena, który był dyslektykiem. Na korytarzu głównym została przygotowana również gazetka informacyjna dotycząca dysleksji dla rodziców, nauczycieli i uczniów.
Zadania przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Monika Kowalczyk i Ewa Bielicka.
Monika Kowalczyk
„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”
Społeczność Trójki zawsze wspiera potrzebujące zwierzęta, dlatego też 5 października odbyła się wystawa „małych zwierząt” podczas której zbieraliśmy fundusze i dary dla podopiecznych fundacji Animal G(h)ost. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoich małych ulubieńców i opowiedzieli zwiedzającym jak dbają o swoje pupile, a także o ich pochodzeniu i zdradzili kilka ciekawostek dotyczących rasy. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli i budowało postawę empatii dla zwierząt.
Organizatorami wystawy były panie Małgorzata Dylewska, Agnieszka Golus, Karolina Płaszaj.
Karolina Płaszaj
Godzina dla MŁODYCH GŁOW
Nasza szkoła bierze w tym roku udział w programie „Godzina dla MŁODYCH GŁOW” stworzonym i koordynowanym przez UNAWEZA Foundation, której prezeską jest Martyna Wojciechowska.
Zgodnie z założeniami będziemy na godzinach wychowawczych rozmawiać z uczniami o tym jak ważne jest zdrowie psychiczne. Garść informacji podajemy poniżej, a po szczegóły odsyłamy do strony programu: https://mlodeglowy.pl/
„GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW” – Program profilaktyczny ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym. W pierwszym półroczu chcemy zapoznać uczniów i nauczycieli z zasadami pierwszej pomocy psychologicznej (PPP), w drugim półroczu skupimy się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.