Poznajemy i eksperymentujemy

Trójka uczniów klasy 2a prezentujących książki o polskiej noblistce, w tle plakat projektowy.Uczniowie klasy 2a bardzo lubią wyzwania. Realizując zadania z Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Luźne lekcje z naukowcami” – poznajemy i eksperymentujemy- poznali najważniejsze wydarzenia z życia polskiej noblistki Marii Skłodowskiej–Curie. Drugoklasiści zafascynowani jej osiągnięciami i odkryciami naukowymi postanowili wcielić się w role badaczy. W trakcie zajęć przeprowadzili trzy eksperymenty: „bańka w bańce”, „wulkan” i „magiczny balon”. Mali badacze z ogromnym zaciekawieniem oczekiwali efektów podjętych działań. Było wybuchowo i kolorowo.
Teraz już doskonale wiedzą kim była Maria Skłodowska- Curie, jak wyglądała jej praca, jakich dokonała odkryć i czym jest Nagroda Nobla.
Dobrosława Bembenista