Godzina dla MŁODYCH GŁOW

Na zdjęciu plakat reklamujący program profilaktyczny Godzina dla Młodych GłówNasza szkoła bierze w tym roku udział w programie “Godzina dla MŁODYCH GŁOW” stworzonym i koordynowanym przez UNAWEZA Foundation, której prezeską jest Martyna Wojciechowska.
Zgodnie z założeniami będziemy na godzinach wychowawczych rozmawiać z uczniami o tym jak ważne jest zdrowie psychiczne. Garść informacji podajemy poniżej, a po szczegóły odsyłamy do strony programu: https://mlodeglowy.pl/
“GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW” – Program profilaktyczny ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy. Jego zadaniem jest także wspieranie MŁODYCH GŁÓW przez zachęcenie do otwartej rozmowy o zdrowiu psychicznym. W pierwszym półroczu chcemy zapoznać uczniów i nauczycieli z zasadami pierwszej pomocy psychologicznej (PPP), w drugim półroczu skupimy się na higienie cyfrowej i bezpieczeństwie w sieci.

Scenariusze lekcji zostały zbudowane został przez specjalistki: Aleksandrę Kuberską i Martę Jagodzińską — psycholożki tworzące Emocjonalia, a także Weronikę Snoch i Angelikę Friedrich z Nastoletniego Azylu oraz Justynę Żukowską-Gołębiewską — psycholożkę, reprezentantkę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów i główną koordynatorkę programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”.
Mateusz Lewandowski