Żywa lekcja historii

Na zdjęciu chętni uczniowie występują jako rycerze przymierzając elementy uzbrojenia.Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj okazję wziąć udział w praktycznej lekcji historii. Ta żywa lekcja została poprowadzona przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto. Uczniowie poznali historię rycerstwa i rozmaite rodzaje broni używane w epoce średniowiecza. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a nieraz zaskakiwali prowadzących znajomością wybranych pojęć.

Jeden uczeń precyzyjnie określił nazwę broni wskazanej przez prowadzącego.
Jeden uczeń wystąpił w roli młodzieńca pasowanego na rycerza. Chętni uczniowie mogli przymierzyć elementy uzbrojenia. Odbył się także test utrzymania miecza w dłoni. Prezentowane były także dyby – kłody drewna z otworami na dłonie i głowę, w które zakuwany był więzień. Na koniec uczniowie pozowali do zdjęć. Największe emocje wzbudziły wspomniane dyby.

Link do galerii na Facebooku

Mateusz Lewandowski