Życzenia w języku niemieckim

Wystawa kartek z życzeniami w języku niemieckimPisanie i wysyłanie kartek oraz składanie sobie życzeń na Boże Narodzenie i Nowy Rok to długoletnia tradycja w Niemczech. W naszej szkole nauczycielki języka niemieckiego – Paula Marciniak i Elżbieta Szubska-Bieroń, ogłosiły konkurs na najpiękniejszą kartę z życzeniami w języku niemieckim. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII.
Zgłoszono 50 ręcznie wykonanych, pięknie ozdobionych, w różnych technikach kart świątecznych z życzeniami w języku niemieckim.

Wszystkie prace zaprezentowane zostały na tablicach ustawionych na korytarzach szkolnych, tworząc przedświąteczną atmosferę i wprowadzając wyjątkowy nastrój Bożego Narodzenia.
W kategorii uczniów klasy młodszych zwyciężyła praca Jana Rutkowskiego z kl. VI B, drugie miejsce przyznano Wiktorii Dymczak z kl. VI B, trzecie Amelii Golus z kl. IV B, wyróżnienie otrzymała Zofia Owczarek z kl. IV C.
W kategorii klas VII-VIII wygrała praca Weroniki Wojtaszewskiej z kl. VII A. Wyróżniona została kartka Julii Kryski z kl. VIII E. Wszyscy laureacie otrzymali nagrody rzeczowe i słodycze.
Elżbieta Szubska-Bieroń