Wycieczka do Warszawy

Uczniowie kl. 6c i 6b na balkonie biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego11 października odbyliśmy wycieczkę do Stolicy. Naszym pierwszym przystankiem, był Ogród Biblioteki Uniwersyteckiej. Mielimy przyjemność widzieć go w najpiękniejszej porze roku. Jesienią jest tam naprawdę cudownie. Oprócz pięknej roślinności rozlegał się zapierający dech w piersiach widok, min. na Stadion Narodowy i Pałac kultury i nauki.

Następnie udaliśmy się do Teatru Buffo na sztukę pod tytułem: ,,Romeo i Julia”- dramat napisany przez Williama Szekspira. Zastosowanie nowoczesnej technologii i wzruszająca opowieść o miłości dwóch młodych ludzi, skradła nasze serca. Mieliśmy również przyjemność przejeżdżać przez rondo znajdujące się przy Alei Jerozolimskiej, gdzie znajduje się około 15- metrowa palma. Ostatnią atrakcją był cudowny spacer po Łazienkach Królewskich.
Przepiękne drzewa otaczały nas cały czas. Widzieliśmy Biały Domek, czyli pierwszą rezydencję króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pomnik Fryderyka Chopina, oraz Pałac na Wyspie, w którym odbywały się obiady czwartkowe organizowane przez króla Augusta. Wycieczka była dla nas cudownym przeżyciem oraz chwilą na integrację. W wycieczce wzięły udział klasy 6b oraz 6c.

Maja Jaskulska 6c