Wycieczka do Warszawy

Na zdjęciu uczestnicy wycieczki na płycie głównej Stadionu Narodowego1 grudnia klasy 5c i 6a pod opieką nauczycieli: Agnieszki Golus, Marty Czarneckiej, Moniki Kowalczyk i Marka Michalaka wybrały się do stolicy. Pierwszym punktem programu była wizyta w teatrze Rampa na Targówku. „Niekończąca się historia”, którą obejrzeliśmy, to międzypokoleniowy spektakl o ratowaniu krainy fantazji i nieskrępowanej kreatywności. Żyjemy we wrogim dla fantazji czasie, dlatego warto stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością. Bo o tym właśnie jest ta sztuka. A również o tym, że to od nas wszystkich zależy istnienie pięknej krainy fantazji, która zginie, jeśli nie będziemy sięgać do książek…

Po uczcie dla duszy przyszedł czas na przyjemności dla ciała. I tu odpowiedzią był nasz piękny Stadion Narodowy, który zaprezentował się w pełnej okazałości „ubrany” w zieloną murawę (a taki widok nie zdarza się często). Zwiedziliśmy stadion, podążając trasą „Poczuj się jak VIP”, i tak też się czuliśmy, zasiadając na najbardziej prestiżowych miejscach na trybunach i zaglądając do lóż przeznaczonych dla najważniejszych gości. Byliśmy w szatniach naszej reprezentacji i w pomieszczeniu przeznaczonym na konferencje prasowe.
 
W drodze powrotnej czekała na nas niespodzianka, o którą zadbało biuro podróży Ban-Tur. Nie spodziewaliśmy się, że w autobusie poczujemy się jak na dyskotece, a tak się stało za sprawą kolorowej, magicznej kuli. Dlatego wróciliśmy do Gostynina w świątecznych nastrojach.
 
Marta Czarnecka