PROJEKT „KLIMAT” w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VIII”

Na zdjęciu prezentacja efektów projektu "Klimat" realizowanego w ramach akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich VIII", czyli wystawa prac uczniów - mapy skojarzeń nt. Zmian KlimatuKlasy 7a i 7c przystąpiły do unijnego projektu o klimacie. Tematyka tegorocznej Lekcji dotyczy zmian klimatu oraz sposobów jego ochrony.
Co już zrobiliśmy?
* oglądaliśmy filmiki tematyczne,
* czytaliśmy komiksy,
* uzupełnialiśmy zeszyty ćwiczeń,
* zapoznaliśmy się z broszurami o UE,
* tworzyliśmy mapy skojarzeń nt. ZMIAN KLIMATU.
Uczniowie w tym czasie dowiedzieli się, co wpływa na zmiany klimatu, jakie są efekty tych zmian i jak można je powstrzymać. Zdobyli praktyczne wskazówki, co oni sami mogą zrobić w najbliższym otoczeniu, by ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko. Poznali rozwiązania służące przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatu w miastach oraz możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich w tym obszarze.
Co jeszcze zrobimy?

Spróbujemy wygrać KONKURS!!!
Musimy nakręcić filmiki nt. zmian klimatycznych, adaptacji do nich i sposobów przeciwdziałania im w najbliższym otoczeniu. Gra warta jest świeczki, bo na laureatów (12 zespołów) czekają cenne nagrody: 3-dniowa wycieczka do Warszawy dla zwycięzców pierwszego miejsca, monitory interaktywne i laptopy dla szkół, karty upominkowe dla uczniów i opiekunów zespołów.
Zatem trzymajcie za Nas kciuki!!!
My postaramy się wygrać, chociaż już czujemy się zwycięzcami, bo wiemy, co sami możemy robić na co dzień, by spowolnić negatywne zmiany klimatu:)
 
Klasa 7a i klasa 7c
z opiekunem panią Ewą Doroszuk