Wycieczka do Gdańska

Jarmark Bożonarodzeniowy w GdańskuBy odetchnąć nieco po próbnych egzaminach ósmoklasisty, klasy 8A i 8E oraz kilkoro uczniów z klasy 8B i 8C, 16 grudnia 2022 udały się na jednodniową wycieczkę do Gdańska. Na „podbój miasta udaliśmy się komfortowym autokarem firmy turystycznej Ban-Tur. Eksplorację zaczęliśmy od spaceru po Głównym Mieście ,zwiedzając Port nad Motławą,, Długi Targ i Fontannę Neptuna.
Mieliśmy też okazję zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej. Jest to miejsce wyjątkowe, którego eksponaty, wystawy multimedialne bardzo nowocześnie i sugestywnie przedstawiały bolesną historię Polski i Europy tego okresu . Koszmar wojny ukazany w muzeum, tym bardziej przeraża w kontekście trwających od blisko roku, działań wojennych mających miejsce na Ukrainie.

Najprzyjemniejszy punkt programu naszej wycieczki to spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uznany jako drugi najpiękniejszy w Europie cieszył nasze oczy świątecznymi iluminacjami , nęcąc nosy zapachami potraw i wypełniając uszy melodiami kolęd. Ogarnęła nas magia świąt w gdańskiej scenerii. Grupą opiekowały się Panie Ewa Doroszuk, Karolina Pomoryn i Joanna Wawrzyniak.
Joanna Wawrzyniak