NieZwykłe Lekcje Chemii

Empiriusz w akcjiUczniowie klas VII i VIII SP3 na lekcjach chemii mogą zdobywać wiedzę poprzez doświadczanie, co rozbudza ciekawość i przyciąga do nauk ścisłych. Dodatkowo od września lekcje chemii przeprowadzane są z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie z modeli kulkowych mogą „budować” cząsteczki zarówno tlenków, jak i wodorotlenków, kwasów, soli, a nawet związków organicznych.

Do tego na ostatnich lekcjach chemii uczniowie mogli jeszcze doświadczyć prawdziwych lekcji przyszłości. Wszystko za sprawą Empiriusza, czyli wirtualnego laboratorium chemicznego. To nowoczesne rozwiązanie, które czyni lekcje chemii jeszcze bardziej kreatywnymi. Uczniowie korzystając z gogli i kontrolerów przeprowadzają eksperymenty chemiczne w wirtualnym laboratorium zgodnie z instrukcją. W tym czasie pozostali uczniowie obserwują to doświadczenie na tablicy interaktywnej. Ciekawostką jest to, że kiedy niechcący potłucze się szkło laboratoryjne lub porozlewa odczynniki chemiczne, to w wirtualnej pracowni nie trzeba sprzątać. Na koniec cała klasa wspólnie rozwiązuje test podsumowujący obejrzany eksperyment.
Cieszy, że wirtualna rzeczywistość (VR) pozwala bezpiecznie przeprowadzać skomplikowane doświadczenia chemiczne, symulacje i inne zabiegi.
Cieszy ogromnie, że teraz te nowoczesne metody nauczania wchodzą także do naszej SP3.

Link do galerii na Facebooku

Ewa Doroszuk