MAŻORETKI, MOTOCYKLE i POLSKI DRÓB

Mażoretki na zakończenie sezonu motocyklowego w MrągowieMażoretki LIBRA Gostynin już po raz piąty wzięły udział w Spotkaniu Motocyklowym, które odbyło się w Mrągowie 29 września 2023 roku. Zakończenie sezonu motocyklowego zostało zorganizowane w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie przez Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu – PZZHiPD w ramach projektu finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.
Mażoretki rozpoczęły uroczystość wprowadzeniem wszystkich zaproszonych gości i motocyklistów. Podczas części artystycznej buławistki zaprezentowały siedem układów w choreografii Kamili Rzepieli-Drgas. Na koniec zatańczyły z uczestnikami spotkania belgijkę.
Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes Zbigniew Herc w swoich przemówieniach przypomnieli jakie walory ma mięso drobiowe.

Między innymi podkreślali wysoką jakość polskiego drobiu. Na koniec prelekcji zachęcali do jego konsumpcji. Od Prezesa PZZFiPD Andrzeja Danielaka Mażoretki otrzymały figurkę gęsi, która staje się naszą nową maskotką.
Mażoretki miały okazję podziwiać wyjątkowe umiejętności ekstremalnej jazdy motocyklem Macieja „Dop” Bieleckiego Rafał „Stunter13”Pasierbek (pokaz stuntu).
Każdy uczestnik spotkania mógł znaleźć coś interesującego dla siebie ponieważ stworzone były strefy z różnymi konkursami, atrakcjami. Nie zapomniano również o najmłodszych. Odbył się konkurs rysunkowy pod hasłem: „kurczak na motocyklu” i zagadki związane z drobiem.
Do wygrania były nagrody rzeczowe. Dla wszystkich przygotowane były porcje mięsa drobiowego z grilla oraz wyśmienity rosół. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zlot przybyli motocykliści z całego kraju. Odbyły się również konkursy… najstarszy motocykl, najmłodszy i najstarszy motocyklista oraz najdłuższą trasę, którą pokonywał jednoślad. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs przeciągania liny, w którym Mażoretki wzięły udział.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i sfinansowanie ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego występu Mażoretek ich dojazdu oraz strojów scenicznych. Liczymy na dalszą współpracę.
W tym miejscu pragnę podziękować: Annie Bogulskiej, Renacie Filipiak, Małgorzacie Górskiej, Sebastianowi Jędrzejczakowi, Aleksandrze Józefowicz Ӧrϋҫ, Ewie Jóźwiak, Magdalenie Lelińskiej, Katarzynie Leśniewskiej, Annie Parzęckiej, Agnieszce Perczyńskiej, Anecie Rudzińskiej, Monice Zarembie za opiekę nad Mażoretkami i poświęcony czas na wyjazd. Bez Was drodzy Państwo wjazd nie byłby możliwy!
Dziękujemy Strefa 51 – Przewozy Autokarowe za bezpieczną podróż i zakupiona wodę, a Pracownia Krawiecka Marzen za uszycie czarnych spódniczek.
Joanna Renata Syska