Wystrzałowy Dzień Chłopca

Uczniowie klas piątych podczas wycieczki edukacyjnejCzwarty dzień października, Łódź. Pod centrum Manufaktura podjechał autokar pełen żądnych atrakcji uczniów naszej szkoły. To klasy 5 wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Golus, p. Katarzyną Majewską, p. Łukaszem Rugiełem i p. Agnieszką Siedlecką postanowiły dokończyć świętowanie Dnia Chłopca.
Najpierw odwiedziliśmy Cinema City. W interaktywnym kinie obejrzeliśmy film „Ekstremalna pogoda”, który skłania do refleksji na temat przyszłości klimatycznej na naszej pięknej planecie. Takie zjawiska jak topnienie lodowców, pożary, huragany mogą odcisnąć olbrzymie piętno na całej naszej cywilizacji. Dzięki technologii 4DX mieliśmy wrażenie, że uczestniczymy w filmowych wydarzeniach. Ruchome fotele, błyskawice, wiatr, woda i zapachy sprawiły, że poczuliśmy coś, czego w zwykłej sali kinowej nie da się doświadczyć. Po seansie odbył się interaktywny quiz z zakresu ekologii. Dla najlepiej odpowiadających przewidziano nagrody.

Potem przeszliśmy do Arena Laser Games, gdzie uczestnicy wycieczki stoczyli laserową bitwę. Każda z czterech grup miała piętnaście minut na grę ruchową, która uczy sportowej rywalizacji, integruje klasę. Gracze, wyposażeni w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy, pokazali, co to spryt, celność i zmysł taktyczny.
Ostatni punkt programu to zwiedzanie interaktywnej wystawy – Experymentarium.
Najpierw musieliśmy przejść przez sześciometrowy Kosmiczny Tunel, w którym traci się grunt pod nogami. Mieliśmy wrażenie, że unosimy się nad ziemią, a to wszystko za sprawą iluzorycznej gry świateł i barw. Dzięki przewodnikom poznaliśmy ciekawe zagadnienia z dziedziny elektryczności, magnetyzmu, optyki, akustyki, biologii czy chemii. Po części teoretycznej przyszedł czas na „doświadczanie”. Mogliśmy dotykać, poruszać i uruchamiać. Efekt? Głowa na tacy, wir wodny, lustrzane niespodzianki, lewitująca piłka czy grające rury. Kto ciekawy, co to znaczy, musi pojechać i sprawdzić.
Agnieszka Siedlecka