Magiczne chwile

Na zdjęciu klasa 5a świętuje andrzejkiW czwartek 30 listopada w klasie 5a zapanowała magiczna atmosfera. Na ten dzień przypadają andrzejki – czas wróżb i przepowiedni. My też postanowiliśmy „zerknąć” w przyszłość. Było magicznie, wesoło i smacznie!

W klasie pojawiła się gazetka, poświęcona zwyczajom andrzejkowym, wróżbom i zabawom. Najdłuższa kolejka ustawiła się do wróżki Michaliny, która – dzięki magicznym czynnościom i zaklęciom – przepowiadała przyszłość. Wszyscy mamy nadzieję, że andrzejkowe wróżby naprawdę się sprawdzają (jeśli im trochę pomożemy). Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się wróżba z miską i orzechem. Każdy chciał, aby orzech wpadł do naczynia i spełniło się marzenie. Nielicznym się to udało. Odbyło się też losowanie magicznych bilecików z nazwą zawodu przyszłości. Chętnie wybierano karteczki z wróżbą, aforyzmem czy złotą myślą. Dzięki pomysłowości uczniów powstała andrzejkowa fotobudka, która stanęła na szkolnym korytarzu. Dla chętnych przygotowaliśmy rekwizyty. Zrobione zdjęcia trafią do klasowej kroniki i będą sympatyczną pamiątką na długie lata. Dopełnieniem klasowej imprezy były słodkości – pyszne rogaliki i faworki oraz rozpływające się w ustach ciasto rafaello.

Agnieszka Siedlecka