„Kangur Matematyczny”

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”, który odbył się 16 marca 2023 r. Głównym Organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. W Regionie Warszawskim organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne „Liczman” w Warszawie. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 19 uczniów klas 2 i 18 – klas 3. Klasy II rozwiązywały test w kategorii „Żaczek”, a klasy III w kategorii „Maluch”. Na pamiątkę każdy z uczestników konkursu otrzymał układankę przestrzenną.

W konkursie przyznaje się tytuły: laureat, bardzo dobry i wyróżnienie. W maju otrzymaliśmy wyniki konkursu. Jesteśmy dumni, gdyż trzy uczennice z klas 3, które rozwiązywały test w kategorii „Maluch” zostały nagrodzone:
Nikola Kałuzińska, kl. 3a – wyróżnienie
Barbara Banach, kl. 3c – wyróżnienie
Natalia Kieszkowska, kl. 3c – wyróżnienie.
Dziewczynki otrzymały nagrody: dyplom – wyróżnienie i książkę „Kangurowe skoki w kolory” Łucji Mentzen.
Wśród uczniów klas 2 najwięcej punktów w naszej szkole zdobył Staś Huńko z kl. 2b.
Gratuluję serdecznie! To wielki sukces!
Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu.
Dzieciom gratuluję odwagi, umiejętności opanowania stresu, zaangażowania, cierpliwości i odpowiedzialności. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały: p. wicedyrektor – Małgorzata Krajewska, koordynator konkursu – Agata Krajewska, p. Magdalena Korytkowska i p. Martyna Machała. Bardzo dziękuję.
Zapraszam uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku.
Koordynator konkursu

Agata Krajewska