Jasełka

Na zdjęciu znajdują się uczniowie, którzy grali pastuszków, aniołki, diabły, króla Heroda.Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to moc Świąt Bożego Narodzenia ogarnia wszystkich dookoła. W Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie w dniach 21 i 22 grudnia zostały wystawione Jasełka. Uczniowie z klas IV- VIII wcielili się w postacie historyczne i biblijne . Po raz kolejny przeżywaliśmy historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, oraz cud narodzenia Dzieciątka Bożego. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed całą społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi. Scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami. Nie zabrakło też Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy, podstępnych diabłów i śmierci. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie, aktorskie i taneczne.
Piękny śpiew kolęd i pastorałek wprowadził nas w świąteczny bożonarodzeniowy czas. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości.
W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas IV-VIII oraz chór szkolny pod przewodnictwem pana Romana Bartosiaka. Jasełka ubarwiły pokazy taneczne Mażoretek Libra Gostynin pani Joanny Renaty Syski, nad całością występu czuwały panie Monika Zaremba oraz Monika Kowalczyk.

Monik Kowalczyk