Z Misiem w bibliotece

Na zdjęciu duży pluszowy miś, w tle dzieci z klasy 2b

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 25 listopada w bibliotece szkolnej obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, przyjaciela dzieci. W tym roku w ramach obchodów święta misiów powstała okazjonalna wystawa, prezentująca książki, których bohaterami były niedźwiadki. Tego dnia zaprezentowane były również dzieciom fragmenty książki Czesława Janczarskiego pt. ,,Miś Uszatek i Przyjaciele”. Przygód dzielnego misia posłuchać mogły maluszki z grupy 3-4 latków, przedszkolaki z grupy 0a oraz uczniowie klas drugich, którym opowiadania czytała specjalnie zaproszona na te obchody pani Bożena Trojanowska, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Płocku Filia w Gostyninie. Wszyscy uczestnicy misiowego święta otrzymali na koniec okolicznościową naklejkę. Mając na uwadze fakt, że misie są ulubionymi przytulankami dzieci i bohaterami bajek, każdy mógł przynieść swojego ulubieńca do szkoły.

                                                                                                      Dorota Augustyniak