Wycieczka do Płocka

Uczniowie wraz z opiekunami podczas pobytu na ściance wspinaczkowej.Środa, 2 października była wyjątkowo atrakcyjnym dniem dla uczniów klas II c i III a. To właśnie tego dnia uczestniczyli w wycieczce do Płocka. W programie była wizyta w Kinie Przedwiośnie, gdzie obejrzeli fascynujący film dokumentalny “Leonardo. Odkrywca”. Produkcja ta przybliżyła dzieciom życie i twórczość Leonarda da Vinci, pokazując zarówno najbardziej znane dzieła, jak i mniej znane aspekty jego pracy – od wynalazków po eksperymenty naukowe.
Po seansie filmowym, w dalszej części wycieczki odwiedzili ściankę wspinaczkową w Orlen Arenie. Tam pod okiem profesjonalnych instruktorów uczniowie mieli okazję zmierzyć się z różnymi poziomami trudności, ucząc się technik wspinaczki oraz zasad bezpieczeństwa.

Dla wielu uczniów było to nowe, ekscytujące doświadczenie, które wymagało nie tylko sprawności fizycznej, ale również odwagi i determinacji. Każdy z uczestników miał możliwość pokonania swoich obaw i zdobycia wyznaczonych celów na różnych wysokościach ścianki. Zajęcia sprzyjały nie tylko rozwijaniu kondycji i koordynacji, ale również wzmacniały pewność siebie oraz umiejętność współpracy w zespole.
Zarówno seans filmowy, jak i zajęcia na ściance wspinaczkowej były niezapomnianymi doświadczeniami, które dostarczyły uczniom wiele radości, satysfakcji i wiedzy.
Dobrosława Bembenista

link do zdjęć na fb