Spotkanie z pszczelarzem

Na zdjęciu uczniowie klasy 2 a i 3 a podczas spotkania z pszczelarzemDzięki uprzejmości MCH Stara Betoniarnia uczniowie klas: II a, II c, III a i III c mieli wyjątkową okazję uczestniczenia w spotkaniu z pszczelarzem panem Wojciechem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu fascynujących informacji o życiu i zwyczajach pszczół. Pozyskały informacje o tym, jak pszczoły organizują swoje życie w ulu, jakie mają zwyczaje i jakie zadania wykonują, aby przynieść pożytek do ula, który następnie zamienia się w miód.
Pan Wojciech opowiadał o strukturze ula, podziale ról w pszczelej rodzinie i sposobie porozumiewania się tych niezwykłych owadów. W swojej opowieści podkreślił ogromne znaczenie pszczół dla przyrody, zwłaszcza w procesie zapylania roślin. Uczniowie zobaczyli jak zbudowany jest ul, i co mieści się w jego środku. Z wielką radością uczestniczyli w tematycznych zabawach ruchowych. Całe wydarzenie było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące, wzbudziło w uczniach zainteresowanie światem przyrody i rolą, jaką odgrywają w nim pszczoły.
Dziękujemy!😀
Dobrosława Bembenista