Pokaz mody francuskiej

Uczennice klasy 6b i grupa 0a podczas wspólnego tańca“Każdy człowiek ma dwie ojczyzny: swoją własną oraz Francję.”
Henri de Bornier

W ramach współpracy z grupą 0a uczennice klasy 6b podjęły się wyzwania i przygotowały ciekawe zabawy i krótką lekcję na temat życia we Francji dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. Nasz wspólny udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy” dał nam możliwość zrealizowania modułu IV punktu 17 „Pokaz mody”. Na początku uczennice opowiedziały o różnicach pomiędzy Polską a Francją. Następnie przenieśliśmy się na chwilę do Paryża, żeby w rytmie francuskich melodii poczuć się jak na wybiegu. Trzeba przyznać, że wszyscy byli przepięknie przygotowani jeśli chodzi o dobór strojów. Charakterystyczne nakrycia głowy, płaszcze i marynarskie bluzki oraz szale czy torebki miały podkreślać francuski szyk i klasyczną elegancję. Dziewczynki uszykowały również słodki poczęstunek dla młodszych uczniów oraz nauczyły ich kilku podstawowych słów po francusku. Na koniec był wspólny taniec – oczywiście przy muzyce francuskiej. Wielkie brawa dla naszych dziewczyn: Agaty, Amelii, Julii, Leny, Mai, Nadii i Zosi za odwagę, dystans do siebie i kulinarne zdolności.

Link do galerii na Facebooku

Małgorzata Brzozowska