Pamiętamy

Uczniowie klas 6a, 6c i 6d pozują do zdjęcia na cmentarzu przy zbiorowej mogile poświęconej ofiarom wojny„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”
Wisława Szymborska

Ten mądry cytat przyświecał uczniom klas 6a, 6c i 6d oraz ich opiekunom pięknego jesiennego popołudnia 27 października, podczas wizyty na cmentarzu.
W ciszy i skupieniu uczniowie porządkowali groby, zbierali suche liście, wyrzucali zwiędnięte kwiaty. Szczególnie za serce chwytały miejsca opuszczone i zaniedbane. To im poświęcali najwięcej czasu. Symboliczny znicz postawiony na grobie, był wyrazem naszego szacunku dla zmarłych. Pamięć o nich jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków – pamiętajmy o tym 1 listopada podczas odwiedzin na cmentarzach.

Link do galerii na Facebooku

Katarzyna Kowalska