Nadchodzą wakacje!

Zdjęcie przedstawia uczniów kolorowo ubrane dzieci podczas zabawy z balonami . W tle wakacyjna dekoracja, widoczny napis WAKACJEDnia 19 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas drugich, którego głównym celem było powitanie nadchodzących wakacji. W trakcie wydarzenia uczniowie z entuzjazmem i radością wprowadzili nas w letni nastrój, przypominając jednocześnie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym, w którym drugoklasiści zaprezentowali piosenki i wiersze związane z latem i wakacjami.

Następnie przypomnieli o istotnych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:
• bezpieczne korzystanie z kąpielisk i unikanie pływania w miejscach niestrzeżonych,
• konieczność noszenia kasku podczas jazdy na rowerze,
• zachowanie ostrożności podczas górskich wycieczek i spacerów po lesie,
• unikanie kontaktu z nieznajomymi i nieoddalanie się od opiekunów.
Podczas apelu uczniowie nie zapomnieli również o swoich nauczycielach. W specjalnym segmencie programu trzecioklasiści podziękowali swoim wychowawczyniom za trud i zaangażowanie w trzyletnim procesie edukacyjnym. Ciepłymi słowami dziękowali za cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie, okazywane każdego dnia. Był to wzruszający moment, który uświadomił dzieciom, jak ważną rolę w życiu odgrywają nauczyciele. Wakacyjne życzenia wszystkim zgromadzonym złożyła też Pani Dyrektor Małgorzata Krajewska. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki “Tęcza”, co wprowadziło wszystkich w letni, radosny nastrój.
Dobrosława Bembenista