„Bezpieczeństwo – Pierwsza klasa”

Na zdjęciu uczniowie klasy pierwszej z pracownikami KPPW poniedziałek 9 września w naszej szkole odbyły się spotkania z policjantem – komisarzem Krzysztofem Olszarem, aspirantem Łukaszem Rydzewskim, sierżant Angeliką Kowalczyk oraz z przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego starszym kontrolerem Błażejem Maćkiewiczem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślali ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać.

W części praktycznej dzieci przeszły na przejście dla pieszych i tam pod pieczą funkcjonariuszy próbowały swoich sił w przechodzeniu przez jezdnię. Wielką radość sprawiło dzieciom obejrzenie samochodu policyjnego i motocykla. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły odpowiedzieć. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna i praktyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.
Ewa Banasiak

link do galerii na fb