Narodowe Czytanie 2024

Na zdjęciu przedstawicielki szkoły wraz z paniami bibliotekarkami podczas obchodów Narodowego Czytania.Narodowe Czytanie to coroczna akcja promująca polską literaturę, która odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. W 2024 roku wybór padł na „Kordiana” Juliusza Słowackiego, jedno z kluczowych dzieł polskiego romantyzmu. Uroczystość Narodowego Czytania „Kordiana” odbyła się w wyjątkowym miejscu – na Zamku Gostynińskim. Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję czytania. Tym razem naszą szkołę reprezentowały panie nauczycielki w osobch: D. Bembenista, M. Korytkowwska i K. Pruszyńska wraz z Panią Dyrektor M. Krajewską. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tym kulturalnym wydarzeniu.