“Przyjazny Ambulans”

Dzieci w otoczeniu karetki i ratowników medycznych.W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III mały możliwość zapoznania się z profilaktyką bezpieczeństwa w wielu obszarach. Jednym z nich było spotkanie z pracownikami Centrum Medycznego ARION Med Sp. z. o. o.. Dzieci miały możliwośc zapoznania się z specyfikacją zawodu pielęgniarki oraz ratownika medycznego.
Ważnym aspektem spotkania było przełamanie lęku przed pielęgniarką i karetką. W nagłych sytuacjach nie ma czasu na tłumaczenie do czego jest poszczególne urządzenie i jak ważna jest praca służb ratunkowych, by nieść pomoc poszkodowanym.
              Dzięki życzliwości wspaniałej załogi mogliśmy wejść do wnętrza karetki. Tam zobaczyliśmy jak jest wyposażona, pytaliśmy o sprzęt jaki się tam znajduje oraz do czego służy.
Serdecznie dziękujemy:)

Magdalena Łuczak – Gawryłow