Z wizytą w…

Na zdjęciu uczniowie klasy 2a, w tle prace konkursowe JESIEŃ 2023W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2a odbyli jesienny spacer ulicami naszego miasta. Najpierw odwiedzili MCK w Gostyninie, by tam obejrzeć wystawę pokonkursową JESIEŃ 2023. Była to dla nas wszystkich wyjątkowa okazja, gdyż jedną z laureatek konkursu została Ewa Chorążek, uczennica naszej klasy. Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały prezentowane prace, rozpoznawały techniki plastyczne i symbole jesieni. Wszystkie prace zachwycały ciekawą formą, kolorem barw i kunsztem wykonania. Nie zabrakło też wizyty w MBP im. Stasia i Nel, mieszczącej się w tym samym obiekcie.
Kolejnym odwiedzonym miejscem był budynek Poczty Polskiej, gdzie drugoklasiści nadali kartki pocztowe, tym samym realizując kolejne zadanie projektu „Wirtualne podróże”. Kartki powędrowały w różne części Polski do zaprzyjaźnionych szkół.
Mimo słotnej jesiennej aury, spacer stał się prawdziwie kolorową i radosną kartką z kalendarza.
Dobroslawa Bembenista