Wycieczka do Warszawy

Na zdjęciu wejście do Centrum Nauki Kopernik20 października chętni uczniowie klas 5b, 6d, 7a, 7b, 8a, 8b, 8c wybrali się na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Alicji Zygmunt, p. Katarzyna Tworus i p. Aneta Bartosiak.
Najpierw udaliśmy się do kina Cinema City, z dreszczykiem emocji zanurzyliśmy się w niezbrane wody z “Mega 2: Głębia”.
Następnie wybraliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli korzystać z ponad 450 eksponatów muzeum, których można, a nawet trzeba było dotknąć i sprawdzić ich działanie. Strefa eksperymentowania poświęcona człowiekowi umożliwiła zwiedzającym sprawdzenie m. in. jak zmysły i umiejętności pozwalają nam odbierać, interpretować i opisywać świat. W strefie przyrodniczej uczniowie mogli obserwować zachodzące w niej procesy biologiczne. W części poświęconej zjawiskom fizycznym korzystaliśmy z eksponatów związanych z falami, prądem, płynami czy zjawiskami chaotycznymi.
Był to niezwykle ciekawy dzień, który zapewnił nam dużo uśmiechu.
 
Aneta Bartosiak