Wycieczka do Sejmu

Zdjęcie przedstawia pozującą do fotografii grupę uczniów na schodach gmachu głównego Sejmu RPÓsmoklasiści Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie mieli okazję zwiedzić Sejm RP. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń uczennicom i uczniom, gdyż wszyscy mogli zwiedzać salę obrad i podążać korytarzami, na których spotykają się polscy politycy widziani w telewizyjnych programach.
Oprócz zwiedzania i wykonywania niezliczonych fotografii młodzież mogła wysłuchać także wielu ważnych informacji od osób, które oprowadzają zwiedzających.
 

Gdy opisywana była historia Sejmu wszyscy słuchali z zaciekawieniem i odpowiadali na zadawane pytania. Tego typu “żywe lekcje” wiedzy o społeczeństwie wspierają edukację szkolną i pozwalają kształcić młodzież świadomą swych praw, która później stanie się świadomym społeczeństwem obywatelskim.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie. Wszyscy obejrzeliśmy, w duchu nadchodzących świąt, najnowszą cześć “Listów do M”. Był to wzruszający film, przyznają uczniowie.
Mateusz Lewandowski