Wycieczka do Sejmu

Na zdjęciu uczniowie oglądający makietę budynków Sejmu i Senatu podczas zwiedzania ParlamentuTak dużym zainteresowaniem cieszyła się w bieżącym roku szkolnym wycieczka do Sejmu w naszej szkole, że zorganizowana została następna. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie mieli ostatnio okazję zwiedzić Sejm RP. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń uczennicom i uczniom, gdyż wszyscy mogli zwiedzać salę obrad i podążać korytarzami, na których spotykają się polscy politycy widziani w telewizyjnych programach.

Oprócz zwiedzania i wykonywania niezliczonych fotografii młodzież mogła wysłuchać także wielu ważnych informacji od osób, które oprowadzają zwiedzających. Dziękuję przy tej okazji Pani przewodnik, która poprowadziła ciekawie tę “żywą lekcję” wiedzy o społeczeństwie. Gdy opisywana była historia Sejmu wszyscy słuchali z zaciekawieniem i odpowiadali na zadawane pytania. Tego typu lekcje, podczas wycieczki, wspierają edukację szkolną i pozwalają kształcić młodzież świadomą swych praw, która później stanie się świadomym społeczeństwem obywatelskim.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w kinie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z wieloma wrażeniami i bagażem emocji.
Mateusz Lewandowski